Ženy A: Až překvapivě jasné výhry

O uplynulém víkendu nás čekaly rezervy brněnských týmů. V sobotu jsme nastoupili proti oslabeným Žabinám a v neděli nás čekal Valosun.

SOKOL Nusle – BK Žabiny Brno B 93:66 (33:14, 48:29, 78:52)

Žabiny přijely v sobotu na Květnici ve velmi oslabené sestavě. Z hráček, které pravidelně nastupují v týmu ŽBL hrála v brněnském dresu pouze Lucie Hošková, která patřila k nejvýraznějším brněnským postavám v tomto utkání. Nicméně ani její dobrý výkon nestačil na naši velmi dobře organizovanou hru. Zápas byl v podstatě rozhodnutý už od samého začátku. Nám se podařilo vybudovat si dostatečný náskok, který jsme v průběhu duelu postupně navyšovali. Podařilo se nám eliminovat počet ztracených balónů, měli jsme velmi dobré procento úspěšnosti střelby a v obraně jsme odehrá li velmi zodpovědný výkon. Tyto faktory jednoznačně určily průběh a zároveň konečný výsledek utkání. Ukázalo se, že když hrajeme v útoku jednoduše a nekomplikujeme si sami svojí útočnou hru zbytečnými nepřesnostmi, dokážeme hrát pěkný a účelný basketbal. Skvělé utkání odehrála Kája Jandová, která měla téměř stoprocentní úspěšnost střelby, kdy minula pouze jednu trojku a svůj bodový účet uzavřela na čísle 29. Svůj první double-double v našem dresu zaznamenala Gába Mervínská za 12 bodů a 10 doskoků, k tomu přidala ještě 3 bloky. Velmi dobře zahrála také tradičně Petra Pospíšilová a Jana Křížová. Výsledný dojem z utkání je rozhodně pozitivní a to i přes fakt, že Žabiny přijely opravdu v oslabené sestavě.

SOKOL Nusle – VALOSUN KP Brno B 79:50 (25:9, 44:30, 63:39)

Po sobotní jednoznačné výhře nás čekal v neděli o poznání těžší soupeř. Valosun přijel na Květnici v celkem dobré sestavě a vše tedy nasvědčovalo, že se bude jednat o velmi vyrovnaný zápas. Od začátku bylo, ale vše jinak. Nám se podařilo navázat na sobotní suverénní výkon a už po první čtvrtině bylo více méně rozhodnuto. Po zbytek zápasu jsme udržovali vedení a průběžně ho navyšovali. Do zápasu se stejně jako v sobotu zapojily všechny nominované hráčky a každá na hřišti přispěla k jednoznačné výhře. Podařilo se nám eliminovat rychlé protiútoky, které Valosun zdobí a pohodlně jsme si dokráčeli pro vítězství. Výjimečný výkon podala Petra Pospíšilová, když ke třiceti daným bodům přidala ještě 9 získaných faulů a 7 doskoků. Svůj účet uzavřela na valorizaci + 36. Na svůj skvělý sobotní výkon navázala i Kája Jandová.

Tento víkend se dá hodnotit velmi pozitivně. Podařilo se nám vyeliminovat zbytečné chyby z předchozích prvoligových utkání a oba zápasy jsme vyhráli velmi pohodlně. Velmi dobré zápasy odehrála také dvojice nejmladších Gabča Josefusová a Míša Novotná. Velmi pozitivní je také fakt, že po zranění své první minuty odehrála Lucka Červenková. Podařilo se nám vrátit na dělené třetí místo první ligy a doufáme, že si ho i po dalším kole udržíme. Za čtrnáct dní zajíždíme na palubovky Olomouce a Tišnova , kde nás určitě nečeká nic lehkého.

Posledních 30 dnů: 563 | Posledních 7 dnů: 158 | Poslední den: 8