ŽENY A: O víkendu s poloviční úspěšností

O víkendu nás čekaly dva zápasy s týmem Jablonce. Sobotní domácí utkání se nám podařilo výrazně vyhrát, ve druhém jsme bohužel podlehli těsným rozdílem a ze severu Čech jsme body neodvezli. Bohužel nemohla nastoupit naše velká opora Petra Pospíšilová, která před víkendem onemocněla. V tabulce první ligy jsme se osamostatnili na čtvrté příčce, což nám před novým rokem dává velmi dobrou naději pro boj o play-off.

SOKOL NUSLE – BIŽUTERIE Jablonec N.N.  88:63 (32:11, 46:28, 66:48)

Hned v prvním hracím období se nám podařilo Jablonec jednoznačně přehrát a výsledek 32:11 po první čtvrtce jen koresponduje se zbývajícím vývojem utkání. Jablonec zařadil do svého „repertoáru“ hostujících hráček nové jméno, kterým byla Tereza Motyčáková z BLK Slavia a nutno podotknout, že to byla právě tato hráčka, která nám dělala největší problémy (17 bodů). Jinak se utkání vyvíjelo celkem v klidu až na pár zbrklostí v útočné fázi, které soupeř trestal rychlými protiútoky. V poslední čtvrtině jsme trochu polevili v koncentraci a soupeř se na nás začal dotahovat, strhujícím závěrem jsme ale nedovolili ohrozit výsledek a pohodlně jsme vyhráli. Skvělé utkání odehrála Kája Jandová, která za 23 minut pobytu na hřišti nasázela do koše soupeře 30 bodů. K tomu přidala 8 získaných faulů, 5 doskoků a s konečnou validitou +33 byla jednoznačně naší nejlepší hráčkou. V bodovém stínu nezůstala ani velmi dobře hrající Jana Křížová. Co nám ale dělá opravdu velkou radost, jsou rostoucí výkony Lucky Červenkové, která konečně začíná naplňovat to, co jsme od ní očekávali při jejím příchodu. Červ odehrál skvělé utkání, kdy dosáhl na svůj první double-double v našem týmu za 20 bodů a 11 doskoků. Velmi dobré minuty odehrála i Gabča Josefusová.

Body: Jandová 30, Červenková 20, Křížová 18, Kulíšková 9, Vondrášková a Buldrová 4, Josefusová 3, Harcegová, Haffnerová a Novotná 0

BIŽUTERIE Jablonec N.N. – SOKOL NUSLE   66:63 (13:18, 35:30, 46:44)

V neděli se nám nepodařilo navázat na „raketový“ start ve stylu soboty. Utkání bylo úplně jiné než to naše vítězné. Od začátku jsme se se soupeřem přetahovali o střídavé vedení a tentokrát byl v závěru bohužel šťastnější Jablonec. Nám se natolik nedařila hra v útoku, kdy jsme svojí zbrklostí ztráceli míče a dávali šanci soupeři pro zakončování rychlých protiútoků mnohem častěji než v sobotním duelu. Bohužel ani procento střelby nebylo tak dobré jako o den dříve. Navíc jsme měli problémy na obranném doskoku a dovolovali opakovené střely soupeři. Jabloneckou hru velmi dobře řídila další hostující hráčka Michaela Vondráčková z Trutnova podporová na Matulkovou s Klokočníkovou. V našem týmu se bodově nejvíce prosadila trojice Kulíšková, Jandová a Červenková. Celkem dobré utkání odehrála také Gába Mervínská a Tereza Haffnerová. Bohužel z Jablonce jsme body neodvezli, ale i tak jsme podali celkem slušný bojovný výkon a hráli až do konce.

Body: Kulíšková 15, Jandová a Červenková 12, Haffnerová 7, Křížová a Mervínská 5, Vondrášková 4, Harcegová 3, Novotná, Buldrová a Josefusová 0

Jak už bylo v článku zmíněno, po utkáních kalendářního roku 2015 nám patří v tabulce ligy čtvrtá příčka, což je velmi dobré umístění. Bilanci devíti výher a pěti porážek budeme chtít vylepšit hned v prvních zápasech roku 2016, kdy přivítáme na domácí palubovce týmy z Litoměřic a Kralup.

Posledních 30 dnů: 565 | Posledních 7 dnů: 102 | Poslední den: 9