ŽENY A: Bodově poloviční víkend

O prvním prvoligovém víkendu roku 2016 nás čekaly velmi důležité zápasy. Sobotní duel se nesl v exhibičním duchu, když jsme porazili Litoměřice rozdílem několika výkonnostních tříd. V nedělním veledůležitém utkání jsme už bohužel úspěšní nebyli a zkomplikovali jsme si pohodlnou cestu směrem k play-off.

SOKOL Nusle – SLOVAN Litoměřice 104:43 (31:6, 57:20, 80:31)

Už na začátku tohoto střetnutí bylo zřejmé, že by výhra měla být téměř jistá. Dařilo se nám střelecky, povedlo se přehrávat soupeře na individuální bázi a o tom kdo se bude nakonec radovat z výhry, bylo víceméně rozhodnuto už v první čtvrtině. Zkušenost našich hráček nedovolila mladému litoměřickému týmu téměř nic a i přes to, že jsme nastoupili v oslabené sestavě, jsme si zodpovědným výkonem dokráčeli pro pohodlnou, vysokou výhru. Bodově se nejvíce prosadila Petra Pospíšilová, která k 31 bodům přidala i deset získaných faulů a s efektivitou +44 byla nejlepší hráčkou našeho týmu. Poč tem bodů se k Pospě přiblížila ještě trojice Kája Jandová, Gába Mervínská a Mirka Harcegová, která zahrála bodově svůj nejlepší zápas v této sezóně. Velmi zodpovědný výkon předvedla hlavně Andy Buldrová, která kvůli nemocem a zraněním v našem týmu zůstala osamocena na postu rozehrávačky. Hodně pozitivní je také to, že se do kolonky střelců zapsaly všechny naše hráčky.

Body: Pospíšilová 31, Jandová 22, Mervínská 15, Harcegová 13, Červenková 9, Vondrášková 6, Buldrová 6 a Novotná 2

SOKOL Nusle – JUNIOR Kralupy 65:76 (23:18, 39:37, 55:53)

Toto utkání bylo jedním z nejdůležitějších v základní části soutěže. V případě výhry by se podařilo Kralupům, které okupují devátou příčku tabulky, odskočit na rozdíl pěti bodů, což by nám téměř s jistotou zajišťovalo postup do play-off. Bohužel, přišla ale porážka a tak Kralupy ztenčily rozdíl v tabulce na pouhé tři body. Že se nebude jednat o lehké utkání, bylo zřejmé už od začátku. Oproti sobotě se nám vůbec nedařila střelba, přibylo ztrát a v některých momentech zápasu jsme si hru komplikovali svojí vlastní zbrklostí. I přes to, že se nám nedařilo podávat ideální výkony, jsme většinu zápasu vedli. Bohužel bylo vidět, že úzká rotace našeho týmu si v pozdějších momentech utkání vybírala svou daň a některé hráčky už neměly v závěru síly na zvrat. Rozhodující okamžik přišel za stavu 59:62, kdy jsme nedali jasný koš z pod koše a vzápětí inkasovali šťastnou střelou trojku. Místo -1 to bylo najednou -6 a soupeř se dostal do "laufu". Klíčové bylo také vyfaulování naší jediné rozhrávačky Andy Buldrové. Problémy nám dělala také zónová obrana soupeře a velmi tvrdá hra. Bodově se nejvýrazněji prosadila Kája Jandová, doplňována Petrou Pospíšilovou a Gábinou Mervínskou. Jediným pozitivem je to, že se do střelecké tabulky zapsalo opět všech osm hráček.

Body:   Jandová 17, Mervínská 13, Pospíšilová 13, Buldrová 9, Červenková 6, Harcegová 3, Novotná 2 a Vondrášková 2

Co se týká výsledků, je nutno říci, že se nejednalo o úspěšný víkend. V sobotu jsme splnili povinnost, ale v neděli jsme nezvládli důležitý zápas. Nicméně poděkování a pochvalu za výkony je nutné udělit všem hráčkám, které se víkendu zúčastnily, protože v úzké rotaci bojovaly a nevypustily v obou duelech ani minutu strávenou na hřišti. Jak už bylo řečeno, náskok na play-off se nám ztenčil a bude to opravdu boj do samého konce základní části. V příštích kolech zajíždíme do Peček a Pardubic, kde nás nečeká nic lehkého. Snad se po nemocích a zraněních vrátí většina hráček zpátky do rotace a budeme v dalším kole opět silnější.

Posledních 30 dnů: 565 | Posledních 7 dnů: 102 | Poslední den: 9