sokolnusle.sklub.cz

U19 B: Doma bez výhry

SOKOL Nusle U19 B - Basket Poděbrady U19 B 48:66 (20:37)
Body: Provazníková 17, Jiřičná 13, Erushina 7, Kézrová 4, Kršková 3, Dostálová 2, Knoppová 2, Heidu, Scalabroni

V sobotním utkání středočeského přeboru nás čekal lídr soutěže z Poděbrad. Začátek zápasu se nám podařilo celkem slušně zachytit a první čtvrtinu jsme prohráli o pouhé dva body, což značilo, žebychom mohli vedoucí celek soutěže potrápit, či dokonce porazit. Bohužel přišel výpadek ve druhé čtvrtině, kterou jsme prohráli v poměru 10:25. Stále nám chybí důsledné provedení odstavování pod košem a až na vyjímky chuť hrát na koš. Pořád nás také trápí úspěšnost trestných hodů (v utkání 14/4!!!). Nutno uznat, že soupeř byl opravdu lepší, ikdyž my jsme zahráli velmi dobře. Z tohoto z&a acute;pasu lze vypíchnout výkon Niky Provazníkové, která se nebála hrát a řešit situace 1 na 1a ke svým 17 bodům přidala i velmi dobrý výkon v obraně.

SOKOL Nusle U19 B - Xtreme Tigers 65:71 (27:40)
Body: Obešlová 21, Provazníková 15, Šoltésová 12, Scalabroni 7, Kršková 6, Kézrová 2, Knoppová 2, Heidu, Dostálová

V neděli nás čekalo 40 minut "bušení" do zónové "obrany" soupeře. Jelikož neumíme při basketu přemýšlet a takticky jsme hodně nevyzrálí, tak tato taktika soupeře na nás stačí. Nicméně jsme bojovali a často jsme byli rozhodčími potrestáni za to, že chceme hrát basketbal, na rozdíl od soupeře. Hosté spoléhali na jedinou hráčku - Adélu Kvapilovou, která nám také dělala velké problémy a nájezdy jako před kopírák přispívala bodově na konto soupeře. Hosté si v průběhu vypracovali náskok, který si udržovali téměř po celou dobu, ale nesložili jsme se a dokonce necelé 2 minuty před koncem jsme vyrovanali, jenže to bylo vše. Poté opět zaúřadovala hráčka hostí č.9 a svými nájezdy rozhodla. Hosté se tak radovali z druhé výhry v sezóně, podruhé s námi.

Další utkání hrajeme ve čtvrtek 21.1. v Kralupech, kam si pojedeme pro výhru!