Ženy A: Postup do play-off první ligy!

O víkendu nás čekala dvě utkání na hřištích soupeřů. V sobotu jsme zajížděli do Peček a v neděli do Pardubic. Očekávání, že se bude jednat o vyrovnané duely, naplnil akorát sobotní zápas v Pečkách, v neděli byla pro nás výhra až překvapivě snadná. Nicméně díky dvěma výhrám máme již jistotu postupu do play-off a vzhledem k tomu, že jsme v posledních třech sezónách vždy vyhráli skupinu play-out a obsadili devátou příčku, jedná se určitě o úspěch celého družstva v této sezóně.

SOKOL Pečky – SOKOL Nusle 75:77 (17:22, 35:44, 50:59)

Do tohoto utkání se nám povedlo vstoupit velmi dobře. Zejména v prvním poločase jsme se nedopouštěli výraznějších chyb, dařilo se nám proměňovat volné střely a soupeře jsme přeskákali na doskoku. Třetí čtvrtina probíhala v duchu udržování náskoku. V posledním hracím období jsme trestuhodně vypadli z koncentrace a soupeř svojí rychlou a jednoduchou hrou otočil utkání ve svůj prospěch. V dramatickém závěru se nám naštěstí podařilo otočit skóre zápasu a v posledních vteřinách uhlídat důležitou výhru. Tento zápas nabídl velmi napínavou koncovku, tudíž se dá toto vítězství brát za velmi cenné. Soupeř nám zejména v závěru zatápěl svým fyzickým pojetím hry a nutno podotknout, že nám pomohlo asi i trochu štěstí. V našem týmu zahrála tradičně dobře Petra Pospíšilová a Kája Jandová, která dala 21 bodů, přidala šest doskoků a stejný počet získaných faulů. Velmi zodpovědně zahrála Andy Buldrová, která svůj dobrý výkon na rozehře podpořila i čtrnácti vstřelenými body. Soupeř se opíral zejména o hru Evy Dujsíkové a Markéty Löflerové a pravdou je, že právě tyto hráčky nám dělaly největší problémy.

Body: Jandová 21, Buldrová 14, Pospíšilová 13, Harcegová 10, Křížová 10, Červenková 7, Vondrášková 2, Josefusová 0, Novotná 0, Mervínská 0 a Kubálková 0

BK PLISKA Studánka Pardubice – SOKOL Nusle 48:82 (8:16, 16:39, 31:63)

V neděli nás čekal soupeř, na kterého opravdu moc hrát neumíme. Bilanci z posledních několika sezón máme velmi negativní a tentokrát se nám podařilo vyválčit první výhru. Do Pardubic jsme zajížděli ve velmi silné sestavě s očekáváním vyrovnaného duelu, ačkoliv domácí tým byl favoritem. K utkání se nemá smysl podrobněji rozepisovat, protože naše výhra byla až překvapivě snadná. Pardubicím jakoby došla energie, nedařilo se jim střelecky a vůbec celý soupeřův výkon byl bez nasazení a agresivity, jak je u Pardubic zvykem. Nicméně my jsme rádi za tak výraznou výhru a letošní kladnou bilanci pro případ shody bodů. Vyzdvihovat výkony jednotlivců také moc nejde, protože všechny naše hráčky přispěly k výhře celkem rovnoměrným dílem.

Body: Buldrová 12, Jandová 12, Pospíšilová 11, Červenková 9, Mervínská 9, Křížová 7, Harcegová 7, Bakajsová 6, Mircová 5, Opočenská 4 a Vondrášková 0

Tato dvě utkání nás definitivně poslaly do play-off první ligy. V dalších kolech přivítáme doma celky BA Sparta a Strakonice B. Čtyři kola před koncem základní části pro nás práce samozřejmě nekončí a budeme se snažit vyhrát co nejvíce zbylých zápasů kvůli lepšímu postavení v tabulce pro nasazování do play-off.

Posledních 30 dnů: 565 | Posledních 7 dnů: 102 | Poslední den: 9