Ženy A: První víkend bez výhry

Do Brna, kde jsme hráli dvě utkání s rezervami týmů ŽBL jsme odjížděli ve velmi oslabené sestavě. V důsledku velkého počtu zraněných a nemocných nás odjelo pouze osm a v úzké rotaci nám v zápasech bohužel nestačily síly a odvezli jsme si dvě porážky. Nejvíce nám scházely hráčky na pozici pivota, když na tomto postu zůstala osamocena jen Lucka Červenková. Naštěstí díky kvalitě našich křídelních hráček, které jsou schopny na tomto postu alternovat, nebyl Červ na plnění podkošových povinností úplně sám. Nicméně i přes to, že se nám nepodařilo vyhrát, dají se v našem víkendovém snaÅ ¾ení najít pozitivní aspekty.

VALOSUN Brno B – SOKOL Nusle 60:44 (13:10, 29:24, 44:31)

Valosun na nás nastoupil v momentálně nejsilnější možné sestavě. První poločas utkání nasvědčoval, že se bude jednat o vyrovnanou partii, když jsme Valosunu byli vyrovnaným partnerem. Bohužel ve druhém poločase nastal v naší hře zlom a kvůli nepřesnostem a zbytečným ztrátám soupeř vývoj utkání otočil. Důvody porážky jsou zřejmé. Vůbec se nám nedařilo střelecky, když jsme zahodili i velké množství jasných bodů z podkoše a se střelbou z větší vzdálenosti to taky nebylo úplně ideální. V rámci této střelecké mizérie jsme ještě zahodili 11 šestek a poztráceli velké množství míčů. Pozitivem v naší hře z tohoto zápasu je jednoznačně bojovnost a snaha o rychlou hru.
Body: Červenková 12, Buldrová 9, Jandová 9, Josefusová 5, Křížová 5, Pospíšilová 3, Kubálková 1 a Novotná 0

ŽABINY Brno B – SOKOL Nusle 82:68 (32:14, 49:28, 73:46)

Tento zápas byl naprostým opakem toho sobotního. Tentokrát se nám nepodařilo vůbec zachytit první poločas, naopak druhá polovina zápasu byla pro nás velmi lichotivá, když jsme jednoduchou a relativně rychlou hrou soupeře přehráli. Bohužel bodový rozdíl, který jsme si do druhé půlky nesli z nepovedeného prvního poločasu, se nám podařilo už jen korigovat. V tomto utkání se ukázalo, že pokud jsou Žabiny v kompletní sestavě, jsou velmi silným soupeřem. Velmi pozitivní a zároveň paradoxní, vzhledem k tomu, že jsme měli jen jednoho klasického pivota, je to, že se nám soupeře podařilo přehrát na doskoku. Bohužel jsme poztráceli více míčů než soupeř a tak é naše střelecká úspěšnost byla o dost horší. Zase jsme nedali 11 šestek, což jsou body, které nám poslední dobou vždy v zápasech chybí. Celkově, kdybychom pominuli první čtvrtinu, se dá utkání hodnotit jako povedené. Velmi dobrý zápas zahrála tradičně Pospa a bodově se předvedla také Naty Kubálková. Do střelecké listiny se zapsalo všech osm hráček.
Body: Pospíšilová 26, Kubálková 12, Jandová 9, Buldrová 8, Křížová 4, Červenková 4, Novotná 3 a Josefusová 2

Tento víkend byl v této sezóně bohužel prvním víkendem, kdy se nám nepodařilo bodovat. Nicméně jsme po základní části skončili na čtvrtém místě, což je nejlepší umístění družstva v posledních několika letech. Jednoznačně se tedy dá letošní sezóna hodnotit už teď jako velmi úspěšná. Nyní nás čeká play-off, ve kterém za dva týdny přivítáme na domácí palubovce tým Pardubic. Věříme, že první kolo play-off nebude kolem posledním a podaří se nám postoupit dál.

Posledních 30 dnů: 544 | Posledních 7 dnů: 111 | Poslední den: 14