Ženy A: Sobotní křivdu napravila nedělní výhra

Ženské Áčko má za sebou první boje v semifinále první ligy. Ačkoliv si ze hřiště velmi kvalitních Strakonic odvážíme jednu výhru, což se dá brát jako velký úspěch, ve vzpomínce na tento víkend zůstane pachuť ze sobotního utkání. Ačkoliv vždy ve článcích upozorňuji, že jen velmi nerad komentuji rozhodčí, tentokrát velmi podivný výkon rozhodčího Baudyše stojí za zmínku. Jsem toho názoru, že zmiňovaný rozhodčí velmi hrubě ovlivnil výsledek utkání, ve kterém jsme určitě byli lepší.

Strakonice B - SOKOL Nusle 61:55 (13:15, 23:23, 43:45)
Vstup do utkání se nám bohužel moc nepovedl. Strakonice jsou velmi kvalitní tým což dokazovaly už v úvodu zápasu, kdy nám odskočily hned v prvních minutách na výraznější rozdíl. Naštěstí se nám podařilo díky výborné práci v obraně manko rychle stáhnout a dokonce už v první čtvrtině skóre otočit. Vývoj celého zápasu byl velmi dramatický, průběžně jsme se přetahovali o vedení a ve druhé půlce se nám dokonce podařilo odskočit na rozdíl dvanácti bodů. Jedninými negativy v naší hře bylo pozdní dostupování hráček na trojkovém oblouku a pár zbytečných ztrát, kterými jsme dostávali soupeře do hry. Konec utkání už byl ve znamení chaosu, díky práci rozhodčího Baudyše a bohužel se z této situace podařilo vytěžit výhru domácím Strakonicím. Samotný výkon rozhodčích byl velmi podivný, připadalo mi, že možná soutěží jako je první liga trochu pohrdají. Pominu-li spoustu neodpískaných faulů na naše podkošové hráčky, je nejhorší, že rozhodčí, kteří pískají nejvyšší soutěž minimálně v deseti případech ignoroval strakonické porušení pravidel o krocích. Opět se také ukázalo, že rozhodčí dost často svoje chyby řeší udílením technických chyb (viz. nepochopitelná technická chyba pro naší kapit&aa cute;nku, která se vůbec ničím neprovinila).
Body: Jandová 18, Křížová 9, Buldrová 9, Bakajsová 8, Kulíšková 5, Harcegová 3, Mervínská 2, Josefusová 1, Novotná 0 a Červenková 0

STRAKONICE B - SOKOL Nusle 56:63 (16:17, 26:32, 37:49)
První čtvrtina byla jako přes kopírák předešlého zápasu. Opět se nám podařilo naštěstí vývoj utkání otočit velmi brzy. V prvním poločase nám v obraně tentokrát scházel jeden důležitý aspekt a to obranný doskok. Dovolili jsme soupeři dávat koše po druhé a třetí šanci a bohužel se nám "dařilo" téměř vždy faulovat při zakončení. Jinak jsme předvedli velmi dobrý výkon v obraně v celém utkání. Ve druhé půli jsme postupně budovali svůj náskok. V jeden moment jsme už vedli rozdílem 19 bodů, ale Strakonice závěr svým heroickým výkonem trochu zdramatizovali. V tomto utkání byla pro náš tým největší jistotou kapitánka Andy Buldrová. Bodově se hodně prosadila Petra Bakajsová (17 bodů) a Kája Jandová (16 bodů). Skvelý výkon odehrála i Gabča Josefusová a velmi zodpovědně zejména v obraně zahrála také Jana Křížová.
Body: Bakajsová 17, Jandová 16, Křížová 9, Červenková 7, Josefusová 5, Buldrová 5, Harcegová 2, Mervínská 2, Kulíšková 0 a Novotná 0

Záverem lze pouze říct, že oba naše výkony byly velmi dobré. Zahráli jsme zápasy na velmi vysoké úrovni a zejména za práci v obraně zaslouží všech deset přítomných hráček velkou pochvalu. Jako velmi pozitivní bereme také zapojení Gáby Mervínské a Lucky Kulíškové po delší zdravotní pauze. Obě hráčky zaslouží opravdu velkou pochvalu vzhledem k tomu,že se dokázaly vypořádat s tréninkovou a herní pauzou a plnohodnotně se zapojily do ostrého zápasu. Za čtrnáct dní nás čekají odvety na domácím hřišti a my budeme určitě chtít ukončit vítězně tuto sérii už v neděli.

Posledních 30 dnů: 560 | Posledních 7 dnů: 100 | Poslední den: 7