ŽENY A: Sobotní naději vystřídala nedělní deprese!

O víkendu nás čekala první kola letošní prvoligové sezóny. Naše družstvo od minulé sezóny značně oslabilo a bohužel se nepodařilo doposud tým adekvátně doplnit. Z výčtu nejzkušenějších hráček nám oproti minulé sezóně chybí Petra Pospíšilová, která se připravuje na mateřské povinnosti, s bolavými zády laboruje od začátku přípravy Mirka Harcegová, která kvůli zdravotním obtížím bohužel neodtrénovala doposud ani jednu tréninkovou jednotku a Kája Jandová přestoupila do týmu ŽBL Valosunu Brno. Přišli jsme také o všechny tři hostující hráčky z VŠ (Bakajsová, Opočenská a Mircová). S velmi omlazenou sestavou jsme tedy zajížděli v sobotu na hřiště Strakonic a v neděli na BA Sparta. Podali jsme dva rozporuplné výkony, kdy pocity ze sobotního výkonu byly velmi pozitivní, v neděli jsme odehráli příšerný výkon a pozitivní nálada byla pryč.

Strakonice B – SOKOL Nusle 73:58

Strakonice vzhledem ke svému zkušenému a velmi kvalitnímu kádru patří určitě k favoritům soutěže. Za domácí nastoupila do zápasu i nová posila, velezkušená Petra Reisingerová. Nám se úvod utkání hrubě nepovedl, když jsme nedokázali eliminovat zejména podkošové hráčky soupeře a dostávali jsme velké množství snadných bodů. Poločasový výsledek 52:30 hovoří za vše. Do druhého poločasu nastoupilo zcela jiné družstvo. Přidali jsme v obraně a svojí bojovností jsme náskok domácích značně snižovali. Závěrečný rozdíl patnácti bodů je asi realitou, ale naše hráčky zaslouží velkou po chvalu za pokus o zvrat.

Body: Kulíšková 15, Buldrová 13, Křížová 8, Mervínská 6, Lacinová 6, Burianová 4, Josefusová 3, Červenková 2, Vondrášková 1, Vyoralová 0 a Novotná 0

BA Sparta – SOKOL Nusle 86:40

To co se podařilo v sobotu a navnadilo nás pozitivní energií, bohužel v nedělním utkání nepokračovalo. Sparta nás svojí agresivní a pěknou kombinační hrou přehrála rozdílem několika tříd. Soupeřova hráčka Rokošová si pod košem dělala, co chtěla a doslova, když se rozhodla, že dá koš, tak ho prostě dala. Jako největší problém tohoto zápasu shledávám právě naší hru pod košem. Naši pivoti bohužel nebyli schopni popasovat se s tvrdou a silovou hrou soupeře a v podstatě se vůbec neprosadili. Propadli jsme celkově na doskoku a měli jsme velmi malý počet střel. Když už jsme vystřelili, naše úspěšnost byla katastrofální. Na tento výkon musíme velmi rychle zapomenout a koncentrovat se na nadcházející zápasy.

Body: Křížová 9, Kulíšková 7, Burianová 6, Lacinová 4, Červenková 4, Vyoralová 2, Vondrášková 2, Josefusová 2, Mervínská 2, Buldrová 2 a Novotná 0

Co říci závěrem? Snad jen to, že sobotní pozitivní výkon zůstal hluboce ve stínu toho strašného nedělního. Pozitivní na víkendu může být to, že se plnohodnotně zapojily dvě naše nejmladší hráčky Andy Lacinová (ročník 99) a Natálie Vyoralová (ročník 00). Obě dvě nejmladší naděje se dokonce prosadily i bodově, což nám dává optimistický pohled vzhledem k jejich intenzivnějšímu zapojení do A týmu. Za čtrnáct dní nás čekají souboje v Pečkách a na USK, což také nebude nic lehkého.

Posledních 30 dnů: 564 | Posledních 7 dnů: 166 | Poslední den: 10