Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U19: Vítězné zahájení sezóny

O prvním mistrovském víkendu nás čekala družstva ze severu Čech. Chtěli jsme potvrdit roli favorita, což se nám výsledkově, i přes nekompletní sestavu, povedlo.

Sokol Nusle - Liberec 74:48 (28:19)
Lacinová Anna 18, Svobodová Tereza 14, Jiřičná Kateřina 12, Semgady Charlotte Lulu 12, Obešlová Barbora 6, Šoltésová Eva 4, Štefančová Marie 4, Kymličková Veronika 2, Lencová Natálie 2

Houževnatý soupeř nám v úvodu značně zatápěl a nám trvalo téměř celou první čtvrtinu, než jsme se dostali do provozní teploty. Soupeř si vypracoval, po našich neproměněných "šoupácích" náskok 0:7, který jsme do konce první čtvrtiny dokázali smazat a jít do mírného vedení. O výsledku rozhodla 3.čtvrtina, kterou jsme ovládli a pro soupeře možná až krutě, vysoko vyhráli.

Sokol Nusle - Česká Lípa 61:54 (33:30)
Lacinová Anna 22, Semgady Charlotte Lulu 16, Svobodová Tereza 8, Obešlová Barbora 7, Votrubová Rozálie 4, Jiřičná Kateřina 2, Lencová Natálie 2, Šoltésová Eva 0, Štefančová Marie 0

V neděli nás čekal papírově kvalitnější soupeř a zápas byl celou dobu vyrovnaný a obě družstva se střídala ve vedení. Oproti sobotě, kdy jsme vyprodukovali 33 ztrát!, jsme si více vážili míče. Problémy nám dělalo spíše pomalé rozhodování a individuální nepřesnosti. Rozhodující okamžik přišel zhruba 4 minuty před koncem, kdy jsme si vypracovali náskok 9 bodů a výhru už nepustili.

Předvedená hra nebyla žádný extra koukatelný zážitek, ale bojovali jsme a zaslouženě vyhráli.