Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U12: 1.turnaj PP

Shrnutí k turnaji U12

O víkendu jsme odehráli první tři utkání pražského přeboru U12 a ze všech dohromady si (doufám) odnášíme jeden hlavní poznatek. Už poněkolikáté jsme si ověřili, že bez zápasové a TRÉNINKOVÉ praxe to nepůjde. Tedy půjde, ale nikdy nebudeme moci soupeřit s týmy nebo hráčkami, které trénují MINIMÁLNĚ 3x týdně. Divíme se, že nestačíme fyzicky, že neovládáme základní dovednosti jako je driblink nebo správné postavení v obraně, přitom řešení všichni známe: trénink, trénink a zase trénink. Nebudu jmenovat ty, kterých se to týká, samy snad vědí a je jen na nich, jak se se svým deficitem poperou.

Krátce k zápasům:
Na úvod jsme se střetli s loňským vítězem přeboru – BŠ Praha, hrajícím jednoduchý minibasketbal – dobrá obrana, rychlý protiútok, v postupném útoku hoď a běž. Naproti tomu my, dokud jsme plnili, co jsme si na tréninku řekli, jsme byli vyrovnaným soupeřem.
BŠ Praha – Nobiles Nusle 52:34
Střelba: Šturmová 7 (10/5), Freitas Lopesová 7 (2/1), Vaňourková 6 (5/2), Albrechtová 4, Pavlicová 4, Hudečková, Liakou, Šťastná 2

Druhé utkání jsme odehráli s přece jen vyspělejšími děvčaty z BA Sparta, do první čtvrtiny jsme nastoupili soustředěně, donutili jsme soupeřky k několika chybám a tento úsek jsme dokonce vyhráli 12:10. Pak jako bychom se zalekli našeho vedení, začali jsme kazit, a také už se na nás projevila únava z prvního utkání. Na konci třetí čtvrtiny jsme se ještě drželi na dostřel, vyfaulování Hanky už náš nápor definitivně zastavilo.
Nobiles Nusle – BA Sparta 35:62
Střelba: Freitas Lopesová 17 (2/1), Pavlicová 5 (2/1), Šturmová 2 (2/2), Hudečková 2 (1/0), Košátková 2, Francová 2, Albrechtová 2, Šťastná 2, Janků 1 (2/1)

Naším nedělním soupeřem bylo USK Praha, se kterým se v další části sezóny ještě asi párkrát potkáme. Odehráli jsme vyrovnaný zápas, ve kterém bylo z naší strany vidět několik hezkých akcí, místy slušná výpomoc v obraně a bojovnost. Bohužel jsme se sráželi jednak absolutní absencí obranného doskoku (soupeřky často dávaly body z druhé a třetí šance) a nedanými koši zpod koše. Kapitolou sama pro sebe byli tentokrát rozhodčí, kteří mimo jiné ve 4. minutě poslední čtvrtiny za stavu 44:38 pro USK pískli pátý faul Emě (útočný faul – mírné odstrčení hráčky nemající na nic vliv) a „pomohli“ nám tak pohřbít poslední naději na vítězství.
USK Praha – Nobiles Nusle 56:44
Střelba: Freitas Lopesová 11 (5/3), Vaňourková 10, Albrechtová 8, Synková 6, Šturmová 4, Janků 3 (2/1), Hudečková 2, Pavlicová 2

Všechny tři zápasy měly jedno společné – zejména v tom posledním, kdy jsme byli vítězství nejblíž, nám chyběl jeden člověk, který by aspoň ubránil ještě jednu ze 4 hráček, které nám daly dohromady 50 bodů z 56, nebo přidal v útoku dva tři potřebné koše. Pozitivem určitě je, že za víkend daly všechny naše hráčky koš a v každém utkání jich skórovalo aspoň 8. Hlavně v prvním sobotním a nedělním utkání jsme nic nevypustily, bojovaly o každý míč a bylo na nás vidět, že opravdu „chceme“. Znovu si musíme uvědomit, že pražský přebor má poměrně slušnou úroveň a přijatelná porážka od zkušeného soupeře je cennější než vítězství nad týmem, který s basketbalem teprve začíná. Z výsledků vidíme, že rozhodně nejsme za našimi soupeři „o parník“ a zejména USK bychom se určitě měli pokusit někdy příště porazit. Recept na to najdou některé v úvodu tohoto komentáře, na tom ostatním, co nám ještě tolik nejde, budeme pracovat.

Závěrem několik pochval k tomu, co už bylo řečeno: kromě Emy a Hanky, které ze sebe vydaly, co mohly, Adéla za slušnou obranu a zároveň stíhání vypomoci ostatním, Aneta a Danča za nebojácnost a hru směrem ke koši, Šoumen v posledním utkání s USK za aktivitu v obraně a vybíhání do rychlého protiútoku.