Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U19: Nevydařený víkend

O víkendu jsme přivítaly favority finálové skupiny a bohužel jsme nepředvedly výkony, se kterými bychom mohli být spokojeni.

Sokol Nusle - KP Brno 59:73
Krupková Hana 27, Ryšavá Tereza 10, Nenadálová Anežka 8, Oubrechtová Markéta 7, Šturmová Sofie 5, Bočková Tereza 2, Zápotocká Adéla 2, Končelíková Josefína 0, Šťastná Adéla 0
"Kápéčko" by určitě rádo postoupilo a zatím to má rozehráno dobře. V jeho řadách je několik hráček, které sbírají minuty i v ŽBL. Nicméně v úvodu jsme hráli vyrovnaně a první čtvrtina byla velká přestřelka, i díky velkému množství faulů. Bohužel se nám nepovedla druhá čtvrtina. Změnil se trend rozhodování a my jsme se s tím vyrovanali hůže než soupeř a tak jsme druhou čtvrtinu výrazně prohráli a v podstatě bylo rozhodnuto. Druhý poločas byl herně i bodově vyrovnaný. Bohužel se nám v zápase nedařila střelba z dálky a ani trestné hody (29/12!) nás nepodržely. Nicméně holky bojovaly, ale soupeř byl nad naše síly.

Sokol Nusle - Basket Ostrava 67:88
Oubrechtová Markéta 24, Krupková Hana 13, Janoušková Ema 11, Ryšavá Tereza 6, Nenadálová Anežka 4, Končelíková Josefína 3, Freitas Lopesová Ema 2, Šťastná Adéla 2, Zápotocká Adéla 2, Bočková Tereza 0, Šturmová Sofie 0
V neděli jsme hostili fyzicky velmi dobře vybavený tým Ostravy a vůbec se nám nepovedly liché čtvrtiny. Hosté mají velmi dobře složený tým a na každém postup jsou silní. Úvod zápasu byl vyrovnaný, ale po několika minutách hosté postupně začali navyšovat svůj náskok a my hořeli v obraně. Obranný doskok neexistoval a obrana 1 na 1 byla velmi špatná. Ve druhé čtvrtině jsme přeci jen zvedli hlavu a dokázali snížit až na 4 body. Po změně stran přišla katastrofální třetí čtvrtina, kdy si soupeř šňůrami 11:0 a 24:0, kdy nepomohly ani oddechové časy, vytvořil pohodlný náskok, který v poslední části udržel. Hráli jsme bojácně a nedůsledně. Ostrava nám dala lekci, jak se hraje jednoduchý a agresivní basketbal. My si opět nepomohli TH, kdy jsme jich zahodili 15! a vytratila se i sobotní bojovnost. Pozitivem je alespoň návrat do zápasu ve 2.čtvrtině. Určitě umíme hrál lépe a snad to potvrdíme v dalších zápasech. Snad se nám vyhnou zranění a nemoci a skončí období plesů.

Další zápasy hrajeme za 3 týdny opět doma, kdy zahájíme odvety, tzn. čeká nás DBaK a Karlovy Vary.