Vítejte na stránkách basketbalového klubu
Sokol Nusle
sokolnusle.sklub.cz

U19: Sezónu jsme zahájili doma vítězně

První hrací víkend na Květnici mají za sebou U19. V sobotu potvrdili roli favorita a v neděli v bojovném zápase porazily Karlovy Vary.

Sokol Nusle - BA Louny 97:44 (51:29)
Oubrechtová Markéta 21, Albrechtová Daniela 19, Kyselicová Karolína 14, Šturmová Sofie 14, Freitas Lopesová Ema 7, Janku Marie Rene 7, Nenadálová Anežka 7, Chalupová Eliška 6, Synková Barbora 2, Kryšpínová Athina 0

Začátek zápasu sice nebyl úplně našich představ, ale postupně jsme získávali herní převahu a potvrzovali roli favorita. Drtivou většinu zápasu jsme hráli do zónové obrany a měli hodně volnosti na perimetru, čehož jsme využili k devíti trojkám. V druhém poločase jsme i zapojili hlavu a byly vidět pěkné basketbalové kombinace. V posledních 2 minutách se naše hra na útočné polovině zasekla a vidina stobodové hranice nám svazala ruce. Povinné vítězství proti bojujícímu soupeři.

Sokol Nusle BK Lokomotiva Karlovy Vary 68:60 (35:24)
Oubrechtová Markéta 25, Šturmová Sofie 8, Freitas Lopesová Ema 7, Kyselicová Karolína 6, Albrechtová Daniela 5, Janku Marie Rene 5, Chalupová Eliška 4, Kryšpínová Athina 4, Synková Barbora 4, Adamcová Eliška 0

V neděli nás čekal zkušenější soupeř a opět se nám nepovedl začátek, když jsme prohrávali 2:7. Pak se nám díky rychlému protiútoku povedlo otočit skóre a už jsme hosty do vedení nepustili. V poločase jsme vedli o 11 bodů, nicméně Vary ve třetí čtvrtině zjednodušili hru a díky střelám zdálky manko snížili. V poslední části jsme dobrou obranou opět lehce odskočili a dá se říct, že jsme měli zápas pod kontrolou. Stejně jako v sobotu jsme ale nedokázali udržet koncentraci v posledních 2 minutách a hosté tak skóre korigovali. Nicméně hrál se pěkný a bojovný basketbal z obou stran a vítězství je cenné a zasloužené. V obraně jsme podali týmový výkon a v útoku nás držela hlavně Markéta. Své první body v našem dresu si připsala Athina a první křížek v zápise má Eliška A.

Děkujeme rodičům a fanouškům za fandění a podporu. Za 14 dní nás čeká výjezd na západ Čech, konkrétně do Klatov a Plzně, tak nezapomeňte při odjezdu zavřít ledničku :)